Bestseller

Wieczorny rejs widokowy po Wiśle w Krakowie

Wieczorny rejs statkiem to idealny pomysł na romantyczną randkę, nietypową wycieczkę po mieście lub relaks po ciężkim dniu. Wieczorne rejsy po Wiśle organizujemy po zachodzie słońca, w magicznej aurze nocnego Krakowa rozbłyskującego światłami miasta. Podczas godzinnej wycieczki masz możliwość poznania miasta z najlepszej perspektywy - pod osłoną nocy.
Cena (bilet normalny/ulgowy):
80/70 zł

Bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 12. Dziecko musi posiadać dokument uprawniający do zniżki.

Gwarantujemy:

Oryginalne zdjęcia widoków z zabytkami w tle

Audioprzewodnik w j. polskim i angielskim

Dostęp do napojów i baru przed rejsem lub w trakcie

Bezpieczny zakup - możliwość odwołania rejsu najpóźniej na 24 godz. przed rejsem

Trasa rejsu

Nasz wieczorny rejs zaczynamy w samym sercu Krakowa – pod jednym z jego najważniejszych symboli, renesansowym Wawelu. Płynąc w górę rzeki, mijamy jeden z najważniejszych mostów Krakowa, długi na prawie 160 m most Dębnicki, który swój obecny wygląd uzyskał już w 1951 roku.

Następnie wpływamy na teren dzielnicy Zwierzyniec, która pochwalić się może wieloma zabytkami, zielonymi terenami i architektonicznymi perełkami. To właśnie tam zobaczyć można Salwator z górującym nad miastem Kopcem Kościuszki, a także Klasztor Norbertanek, który swoim urokiem zachwyci miłośników architektury i historii.

Po przepłynięciu przez dzielnicę Dębniki, podziwiać możemy Dom Papieski, w którym od 1938 roku do czasu zakończenia wojny mieszkał Karol Wojtyła wraz ze swoim ojcem. Mijamy Centrum Sztuki Japońskiej Manggha, oryginalny budynek w kształcie fali, w którym podróżni zapoznać się mogą z kulturą, sztuką i techniką tego azjatyckiego kraju.

Po przepłynięciu pod Mostem Grunwaldzkim, Mostem Piłsudskiego oraz Kładką Ojca Bernatka, na której zakochani wieszają kłódki z deklaracjami wiecznej miłości, znajdujemy się na terenie Podgórza. Dzielnica ta zachwyca parkami, wybitną architekturą, romantycznymi uliczkami oraz mnogością restauracji i barów. Podobnie zresztą jak Kazimierz, następny przystanek w naszym rejsie po najbardziej ikonicznych punktach Krakowa. Zarówno na Kazimierzu, jak i na Podgórzu odnaleźć możesz mocne wpływy kultury żydowskiej, a także odwiedzić miejsca pamięci.

Kończąc powoli naszą trasę, mijamy kościół “na Skałce”, w którym według relacji Wincentego Kadłubka miało dojść do morderstwa św. Stanisława. Ostatecznie dobijamy do brzegu – pod Wawelem, w miejscu, gdzie rozpoczęła się nasza podróż.

Rejsy realizujemy różnymi statkami w zależności od ilości pasażerów, dostępności statków oraz innych okoliczności.

Wypływamy spod Wawelu:

Poniedziałek - Niedziela: 10:00 - 18:00

Kursujemy co 60 minut

Często zadawane pytania

Ile kosztuje rejs po Wiśle?

Odkrywanie miasta z pokładu statku, podziwiając zabytki Krakowa z perspektywy rzeki Wisły, to unikatowe doświadczenie, które łączy turystyczną atrakcję z oryginalnym sposobem zwiedzania. Cena biletu na rejs jest zmienna i zależy od kilku czynników, takich jak długość rejsu, jego rodzaj oraz wiek pasażera. Proponujemy bilety ulgowe dla dzieci do 12 roku życia i bilety standardowe. Nasza oferta obejmuje różnorodne rejsy – od godzinnych przejażdżek, aż po czterogodzinne wycieczki do Tyńca, jak również opcje prywatnych rejsów.

Czytaj więcej

Jak przebiega rejs statkiem?

Rozpoczęcie przygody z rejsami statkiem po Wiśle to kwestia zaledwie kilku kroków, począwszy od rezerwacji biletów. Aby zagwarantować sobie miejsce na pokładzie w preferowanym terminie, zalecamy zakup biletów przez internet. Proces ten jest prosty: wystarczy odwiedzić sekcję biletów na naszej stronie, wybrać opcję „KUP BILET”, a następnie wypełnić formularz danymi kontaktowymi oraz wybrać datę i czas rejsu. Po dokonaniu płatności, na podany adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie zawierające wszystkie niezbędne informacje, w tym lokalizację przystani.

Czytaj więcej

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Kraków, z jego historią i ukrytymi skarbami, w 2022 roku przyciągnął ponad 8 milionów odwiedzających. Jako drugie co do wielkości miasto w Polsce, oferuje bogactwo atrakcji, malownicze Starego Miasta oraz niezapomnianą atmosferę. Oprócz znanych zabytków, Kraków skrywa również wiele mniejszych muzeów i kulinarnych perełek, które sprawiają, że warto tu spędzić więcej niż tylko jeden dzień.

Czytaj więcej

Jak zaplanować czas w Krakowie?

Kraków jest miastem, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Jako drugie co do wielkości miasto w Polsce, Kraków ujmuje swym niepowtarzalnym urokiem, wynikającym z bogatej historii i tradycji. Była stolica Polski oferuje coś interesującego dla każdego – od miłośników historii, architektury, sztuki, po entuzjastów długich spacerów, rowerowych wypraw i kulinarnych odkryć z każdego zakątka świata. Możliwości spędzania czasu w tym mieście są nieograniczone, a poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Czytaj więcej

Jakie atrakcje Krakowa warto odwiedzić, mając do dyspozycji tylko jeden dzień

Kraków, z jego wielowiekową historią, co roku przyciąga miliony turystów, a wiele z nich decyduje się na powrót, oczarowane urokiem miasta od pierwszego spojrzenia. Wielu odwiedzających wybiera to miejsce na krótką, jednodniową lub weekendową wizytę, jednak szybko zdają sobie sprawę, że 24 godziny to zdecydowanie za mało, by doświadczyć pełni klimatu Krakowa i odkryć choćby część jego tajemnic. Kraków jest miastem pełnym atrakcji, więc w ciągu jednego dnia można tylko zaznać przedsmaku tego wyjątkowego miejsca. Poniżej przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić w Krakowie podczas weekendowego pobytu.

Czytaj więcej